Zasłony rzymskie

Zasłony Rzymskie to osłony okienne będące odpowiedzią na najnowsze trendy w dekoracji okien. Szeroki wybór tkanin od gładkich poprzez strukturalne do deseniowych o różnym stopniu zaciemnienia sprawia, że mogą być efektowną osłoną i ozdobą pomieszczeń funkcjonującą samodzielnie. Zasłony rzymskie można montować na wnękę okienną do ściany lub do sufitu. Sterowanie za pomocą sznurka lub łańcuszka. System składa się z szyny uzbrojonej w system sznurków ściągających tkaninę w efektowne falbany. Dodatkowo szyna wyposażona jest w rzep, na który przymocowana jest tkanina co daje możliwość szybkiego i łatwego demontażu tkaniny do czyszczenia. Do rolety rzymskiej można użyć praktycznie każdej tkaniny zasłonowej więc nabywając sam system prowadzący tkaninę można uszyć zasłonę z tej samego materiału co obrusy, narzuty czy poduszki.

Wariant 1 Z tyłu tkaniny przyszyte są przelotki w których poruszają się sznurki ściągające materiał. Przy podciąganiu tkanina układa się w poziome fałdy prostujące się kolejno przy opuszczaniu. Przy całkowitym opuszczeniu tkanina jest rozprostowana.

Wariant 2 Z tyłu tkaniny przyszyte są przelotki w których poruszają się sznurki ściągające materiał. Natomiast z przodu pozaszywano dodatkowe zakładki z materiału tak, że po całkowitym opuszczeniu na zasłonie widoczne są regularne falbany.

Wariant 3 Tylna strona tkaniny wyposażona jest w fiszbiny umieszczone w zaszewkach z materiału. Dzięki temu zasłona jest usztywniona i przy podciąganiu układa się w proste poziome fałdy. Po całkowitym opuszczeniu zasłony tkanina jest gładka.

Wariant 4 Z tyłu tkaniny naszyta jest taśma tunelowa w którą włożone są fiszbiny usztywniające zasłonę. W modelu tym można wykonać dodatkowe zakładki z materiału tak, że po opuszczeniu na rolecie widoczne są regularne fałdy. Wariant 5 Z tyłu tkaniny poprowadzono jeden sznurek ściągający tkaninę po środku tak, że po podniesieniu zasłona tworzy półkolistą draperię.