Żaluzje

Żaluzje to najpopularniejszy po roletach materiałowych system osłonowy. Swoje triumfy święcił w latach 90-tych w formie żaluzji aluminowych. Dziś coraz częściej wybierany do pomieszczeń nowoczesnych. Różne szerokości lameli pozwalają kreować wnętrze na różne sposoby.

Żaluzje aluminiowe – zwane także żaluzjami poziomymi to najbardziej znane osłony okienne, które swoją świetność w latach 80 i 90 tych. Do dzisiaj istnieje duże zapotrzebowanie na ten produkt, ponieważ jest to nadal bardzo dobra ochrona przed nasłonecznieniem i związanym z nim ciepłem. Zaletami żaluzji aluminiowych jest ich doskonałe zaciemnienie oraz to, że odbijają aż 98% ciepła. Co więcej ruchome lamele pozwalają nam regulować ilość, wpadającego do pomieszczenia, światła. Szeroki wybór kolorów od metalizujących, poprzez matowe po perforowane, a także szerokości 16, 25 lub 50 mm do wyboru sprawiają, że ten produkt doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach klasycznych, ale i tych bardzo nowoczesnych i minimalistycznych. Żaluzje aluminiowe mogą posiadać kasetę maskującą (Venus Standard, Venus) lub nie (nawierzchniowe i międzyszybowe), a także występują z dwoma rodzajami napędu – patyk i sznurek (nawierzchniowe i międzyszybowe, Venus Standard) lub napęd koralikowy (Venus).

Żaluzje drewniane – to modyfikacja żaluzji aluminiowych – naturalna, klasyczna wersja. Dedykowana jest dla osób, dla których naturalne materiały są bardzo ważne. Oferujemy szeroki wybór lameli z drewna naturalnego o szerokości 25 i 50 mm. Bogata kolorystyka pozwala na właściwe dobranie lameli do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Wysokiej jakości farby pokrywające drewno sprawiają, że produkt służy wiele lat w pięknym wyglądzie. W ofercie posiadamy także żaluzje drewniane dedykowane do pomieszczeń wilgotnych np. do łazienek i kuchni. Wariacją żaluzji drewnianych są żaluzje bambusowe, które także znajdą Państwo w naszej ofercie. Do wyboru żaluzje z kasetą maskującą lub bez kasety, żaluzje z drabinką sznurkową lub drabinką żyłkową. Napęd sznurek i patyk lub koralikowy.